<<< strona główna

Dom Na Wodzie - DNW

Dodaj do ulubionych, nie będziesz szukał linku

strona główna

Jak powstawał pierwszy w Polsce Dom Na Wodzie.

 

Marzenia się spełniają! Tak pomyślałem kiedy pierwszy raz zaświtał mi pomysł: Dom Na Wodzie! Wszystko jest pierwsze i nowe. Co tydzień muszę odkrywać "Amerykę" :-) Prawie wszystkie osoby mówią mi, że pomysł jest z kosmosu. Wtedy zawsze odpowiadam, że ludzie byli na księżycu zanim ja się urodziłem, a przecież nie mam już 20 lat...

  Patroni medialni Dom Na Wodzie:


PARTNERZY DNW


 

To jedna z najważniejszych stron serwisu. Od samego początku przy budowie Domu Na Wodzie uzyskałem pomoc i wsparcie z wielu stron. Zdumiewające i przez to budujące jest to, że praktycznie nie spotkałem osoby, która jednoznacznie deklaruję, że jest przeciwnikiem DNW. Poniżej w sposób, jaki na tak małej powierzchni można, poświęciłem miejsce tym, którzy mi pomagają przy budowie DNW. Nie sposób wymienić tutaj wszystkich, ale te osoby bardzo dobrze wiedza o mojej wdzięczności za która wielokroć im dziękowałem.

 

 

 

 

 

 

Viessmann Sp. z o.o. 

To było pewnego zimowego dnia kiedy zastanawiałem sie jak nie wydać majątek na ogrzewanie kiedy za oknem jest mróz. Generalnie ogrzewanie na węgiel jest mało ekologiczne, olej opałowy wydziela mało przyjazne zapachy, a spaliny trudno odprowadzać. Grzanie elektryczne jest mało ekonomiczne. Natomiast kiedy sprawdzałem ogrzewanie gazowe to panowie którzy przywożą gaz do zbiorników cysternami powiedzieli, że nie dostanę odbiorów z UDT. 

 

Tak więc rozmyślałem i w firmie VIESSMANN znalazłem coś czego idei na początku nie rozumiałem. "Pompa Ciepła - woda woda" Wiedziałem natomiast, że nawet w zimie jak są mrozy to woda na dnie rzeki może mieć plus 5 stopni kiedy powietrze ma minus 20 stopni. W sumie podobnie działa lodówka. I właśnie VIESSMANN zrobił takie urządzenie które produkuje ciepło korzystając z różnicy temperatury Vitocal 300 typ WWC. Sama idea działania jest strasznie prosta. Dodatkowo przekonało mnie to, że taki "kocioł" produkuje w sumie chyba najlepsza firma od ogrzewania. 

 

Skontaktowałem się z nimi i jak rzadko gdzie przyjęli mnie z bardzo przyjaźnie. Z racji czasu jakim zajmuje sie DNW mam już pewne wnioski jak firmy potrafią traktować "nietypowe" zapytania....:) W mojej ocenie postęp technologiczny jest tak szybki, że już za kilka lat, kiedy dotrą do Polski normy unijne, ocaleją jedynie firmy z "otwartą głową"...:) 

 

Zobacz stronę www >>>

 

Sits - sp. z o.o.

 

 

 

 

Od samego początku kiedy powstawał projekt wnętrza DNW wiedziałem, że meble które się tam znajdą muszą być unikalne, wyjątkowe i najwyższej jakości. Projekt aranżacji wnętrza stworzony przez Przemka Stawskiego przewidział duży salon przez co można było poszukać ciekawych mebli. Poszukiwania trwały blisko rok i wreszcie w jednym z salonów trafiliśmy na katalog firmy SITS. Od razu poczułem klimat i wiedziałem, że albo SITS albo nikt inny!

Proste bryły i uniwersalne kształty od razu nasz przekonały. Czytając katalog okazało się, że do wyboru jest wiele opcji wykończenia i materiałów, które praktycznie pasują do każdego wnętrza

Okazało się, że firma jest na rynku ponad 20 lat, a ich wzornictwie jest topowe. W sieci znalazłem kilka relacji z targów wzornictwa w Europie. Kiedy trafiłem na ten FILM przekonałem się na 100%, że musimy mieć meble od "sitsa". Przekonałem się już nie raz w życiu, że firma która coś produkuje na rynek europejski i pracuję więcej niż 50 osób prawie zawsze jest profesjonalna i solidna.

 

Wybraliśmy modele i praktycznie już po pięciu tygodniach przyjechał transport mebli. W każdym innym salonie słyszałem: „dostawa minimum 8 tyg., a w wakacji ponad 10 tygodni” : )

 

 

 

Zobacz Film o FIRMIE  >>>

Zobacz Katalog PRODUKTÓW  >>>


Legrand Polska Sp. z o.o. - Automatyka Domowa

Kiedy zabrałem się z Michałem za projekt instalacji elektrycznej kolejny raz okazało się, że mój DNW jest wybitnie duży. Mądrze zaplanować wszystkie gniazdka, włącznik, lampy itp to nie lada wyzwanie na 250 m2. Wtedy właśnie trafiłem w jednej z hurtowni na ulotkę Automatyki Domowej IN ONE firmy Legrand. Znałem tę firmę jako jedną z najlepszych w Europie więc podjąłem kontakt do Pana Macieja, który otoczył mnie profesjonalną obsługą. Już po kilku dniach w DNW odbyliśmy pierwsze robocze spotkanie kiedy poznałem zalety całego systemu IN ONE. W dużym skrócie system ten ma możliwość centralnego sterowania: oświetleniem, ogrzewaniem, żaluzjami, muzyką, alarmem, wentylacją, klimatyzacją itp. Teraz wychodząc z domu na pewno nie zapomnę zgasić światło w łazience (ostatnio dostałem za to reprymendę) ponieważ wszystko można sterować z centrali lub nawet przez gsm, www lub sms. Dodatkowo dotarło do mnie, że taki system pomaga po prostu oszczędzać pieniądze. 

 

Więcej o współpracy opisuję tutaj >>>

 

Zobacz specyfikację IN ONE >>>

Zobacz stronę www.legrandwdomu.pl  >>>

Zobacz stronę www  >>>

 


Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat Spółka Akcyjna

To  jednak z największych firm w tej branży w Polsce. Ponieważ mój DNW ma płaski, bezspadkowy dach i najważniejszą rzeczą jest aby dach był szczelny. Już kilka lat wcześniej słyszałem, że właśnie Gamrat robi specjalne tworzywo DachGam z którego można zrobić hydroizalację dachu. Dodatkowo okazało się, że w ofercie firma ma wykładziny PCV, które będą w całym DNW. Odszukałem kontakt do przedstawiciela odpowiedzialnego z powłoki dachowe  i prawie od razu spotkałem się zs profesjonalną obsługą i doradztwem. Więcej opisuję tutaj >>>

 

Zobacz stronę www Gamrat >>>
Zobacz stronę Membran DachGam >>>
Zobacz stronę Wkładzin PCV >>>

Kronospan HPL SP.z.o.o 

Od samego początku wiedziałem, że budując pierwszy w Polsce dom na wodzie nie wystarczy zrobić bo "jakoś". Z czasem okazało się, że to spore wyzwanie ( nie tylko finansowe ). Tak więc prosząc architekta o projekt elewacji wiedziałem, że bryła musi być ponadczasowa. Moja skromna widza mówi o tym, że właśnie taki w budownictwie jest modernizm. Tak więc chcąc zrobić estetyczną i wyjątkową elewację wiedziałem, że będą to jakieś płyty. Po testach włóknocementów, alucobondu i płyty HPL padło na te ostatnie. Przekonała mnie próba moczenia takiej płyty przez blisko 3 miesiące w wodzie. Zachowała się super!

 

Wtedy trafiłem do firmy Kronospan HPL, która jest w grupie Kronospan. To jedna z największych firm tej branży w Europie. Kiedy na spotkanie przyjechał przedstawiciel Pan Dawid dotarło do mnie, że z tej płyty robi się mnóstwo elementów w budownictwie. Struktura tej płyty która jest prasowana i wzmacniana żywicami i klejami co zapewnia okrutną wytrzymałość. Już przy grubości 6mm nie udało mi sie takie płyty złamać. Razem z Pawłem Barczykiem architektem wśród blisko 30 kolorów wybraliśmy grafitowy jako uniwersalny i gustowny oraz koralowy jako odrobina wariactwa. Dodatkowo okazało się, że montaż jestem w stanie wykonać we własnym zakresie ponieważ obrabia się to jak drewno. Idea elewacji wentylowanej wymaga zachowania kilku warunków. Jednym z nich jest równe i dokładne osadzenie płyt zew. Wybierając płytę Kronoplan Color wiedziałem, że te warunki uda się spełnić w 100%. Dodatkowo okazało się, że ta płyta ma grubość nawet 6mm to w całym DNW pozwoli oszczędzić blisko 4,4 t ciężaru na samej elewacji. Nie to, że będę miał więcej możliwości na uprawianie "zbieractwa" co ostatnio usłyszałem od bliskiej osoby,... :)  ...ale fakt, że "środek ciężkości DNW" dalej pozostaje nisko, bliżej lustra wody.

 

Zobacz stronę www >>>

 

 

De-Dietrich AGD

Kiedy już nastał czas na projekt kuchni w DNW potrzebne stało się wybranie sprzętu do zabudowy. Ponieważ współczesna kuchnia powinna mieć, kuchenkę, piekarnik, lodówkę, okap, zmywarkę wiedziałem, że powinna to być marka nowoczesna i niezawodna.

Wtedy przypomniałem sobie, że we Wrocławiu jest przedstawiciel marki De Dietrich, która produkuje sprzęt AGD klasy premium. Od razu skontaktowałem się z salonem. Po pierwszym spotkaniu wiedziałem, że muszę to mieć w DNW. To firma z tradycją ponad 300 lat. W katalogu wyczytałem, że to oni stworzyli pierwszy model samochodu Bugatti, a ponieważ jak każdy facet podziwiam to auto czułem, że sprzęt też będzie super. Dodatkowo zakładałem, że DNW ma być bezpieczny w każdym wymiarze, więc kuchenka musi być indukcyjna, a to właśnie marka De Dietrich jako pierwsza opracowała tę technologię. Wszystkie ich sprzęty są bardzo ekologiczne, ergonomiczne, z estetycznym szaleństwem, które jest niezbędne w DNW. Same w sobie są jak dzieła sztuki. Dodatkową zaletą jest fakt, że serwis jest w Polsce. Twierdzę, że za dobrą cenę można otrzymać sprzęt który przetrwa lata. 

 

Zobacz stronę www >>>

 

 

 

WEBER - Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o. - Keramzyt Izolacyjny

Już jak powstawał projekt DNW wiedziałem, że wszystkie instalacje będą rozprowadzone w „ślepej podłodze”. Wtedy też zacząłem poszukiwać producenta kreamzytu podstypkowego na którym można wykonać „pływającą/ślepą podłogę”. Okazało się, że keramzyt keramzytowi nie równy. Producentów jest wielu ale na końcu okazało się, że materiał który spełnia wszystkie wymogi produkuje tylko Saint-Gobain pod nazwą WEBER – LECA. 

Wykonałem tel do działu technicznego gdzie Pan Andrzej Dobrowolski już w pierwszej rozmowie przekonał mnie, że to najlepsze miejsce aby zamówić keramzyt. Uzyskałem bardzo profesjonalne doradztwo techniczne i wiele cennych wskazówek. I co najważniejszej nikt nie przestraszył się tematu DOM NA WODZIE. Szukając materiałów i dostawców całkiem często firmy na hasło dom na wodzie odpuszczają. Nie pomaga tłumaczenie, że DNW to zwykły dom. Tym razem, wszyscy od działu technicznego, handlowego i logistyki bardzo mi pomogli mimo, że nie zamówiłem pociągu keramzytu : ) 

 

Dodatkowo dotarło do mnie, że "jedziemy na jednym wózku" - ja musze przekonywać wszystkich, że DNW to idealna alternatywa na dom, Weber musi przekonywać do keramzytu. 


Więcej o dostawie, zaletach keramzytu oraz jego układaniu opisuję tutaj >>>

Zobacz stronę o Keramzyt Podsypkowy >>>

 

Zobacz specyfikację tech. Keramzyt Podsypkowy >>>

 

Zobacz stronę  Saint - Gobain WEBER >>>

 


P.P.U.H. "Styrobud" Sp. z o.o.

Firma Styrobud zajmuje sie budową domów "pod klucz". Jednak samą konstrukcję domu wykonuje z materiału do którego wiele osób ma niepotrzebny uraz. Chodzi o styropian. Wszystkie ściany i stropy wykonane są ze specjalnych Paneli EPOKA >>>. Jest to całkowicie niesamowita technologia. Na poparcie powiem, że widziałem jak dom o pow. ok150m2 razem z więźbą 3 osoby postawiły w 6 dni. Jak trafiłem na tę firmę opisuję tutaj >>> ( 14 marzec 2005 )

 

Zobacz stronę www >>>               Panele EPOKA >>>

 

 

Aluprof S. A. 

Metalplast -Stolarka Sp.z o.o

Dostawa: aluminiowa stolarka okienna i drzwiowa oraz montaż
To bez wątpienia największa w Polsce firma która wykonuje elewacje, witryny i stolarkę aluminiową. Mam taką swoją teorię do podobną do teorii którą usłyszałem o pewnej kobiety. Kobiety patrząc pierwszy raz na faceta patrzą na jego buty i dłonie. Ja mam podobnie z budowlami. Pierwsze na co patrzę to okna. Od kilku lat szykując się do okien w DNW wiedziałem, że musi to być coś EXTRA !!! Okna drewniane ze względu na sąsiedztwo rzeki mogłyby po kilku latach mieć odkształcenia. Okna PCV są jakby mniej odporne na odkształcenia przy dużych połaciach szyb. Padło na aluminium ponieważ jest "ponadczasowe" i nie wymaga konserwacji. Dodatkowo Pan Adam z Aluprof doradził profile anodowane i wykonanie całości w systemie MB-SR 50. To bardzo subtelny i szlachetny profil, który zabiera bardzo mało światła w samym oknie. Kiedy firma Metalplast przetworzyła profile i przyjechała je zamontować wiedziałem że to dobry wybór. Sam montaż był trochę jak spacer kosmonautów w przestrzeni kosmicznej. Ponieważ w DNW okna są duże montować je można tylko od zewnątrz. To sprawiło, że musieliśmy pływać dodatkowym pływakiem na wodzie i montować ramy "z wody". To ciekawe i pouczające doświadczenie. Tym razem nic z narzędzi nie wpadło nam do rzeki, a firma Metalplast spisała się doskonale przy montażu.

Zobacz stronę www ALUPROF >>>

Zobacz stronę www METALPLAST >>>

Zobacz system MB-SR50 >>>

 


 

GLASSOLUTIONS Saint - Gobain - Glaspol  sp. z o.o.

Dostawa: Kompleksowa dostawa szyb do DNW

 

Kiedy z firmą Viessmann liczyliśmy bilans energetyczny DNW stało się jasne, że DNW najtrudniej będzie ochłodzić latem. Pompa ciepła zapewnia ciepło w zimie do ogrzewania oraz c.w.u. Dodatkowo dotarło do nas, że DNW przez cały rok jest wystawiony na działanie słońca gdyż na wodzie nie ma drzew. Z wyliczeń wyszło, że niezmiernie ważne jest aby użyte szyby w oknach było nowej generacji i nie przepuszczało słońca w tej części która grzeje. O tym produkcie do tej pory tylko czytałem. Dlatego też zgłosiłem się do największej firmy w branży o pomoc. Wybór okazał się trafny. Dzięki miłej opiece przedstawiciela udało się dobrać odpowiednie szkło za rozsądną cenę. 

 

Wybór padł na szybę zespoloną typu SGG CLIMAPLUS z powłoką przeciwsłoneczną SGG COOL LITE. Dodatkowo niejako prewencyjnie obie tafle pakietu szyb zostały zahartowane przez co stały na wypadek "W" będzie bezpieczniej. Widziałem, że największym pożeraczem prądu jest klimatyzacja. Wybranie szyby, która niejako zastępuje klimatyzację w wymierny sposób oszczędza pieniądze. 

 

     Zobacz stronę www >>>         

Karta szyby SGG CLIMAPLUS  >>>

Karta powłoki przeciwsłonecznej SGG COOL LITE >>>


 

 

TBG Wrocław - Beton Towarowy

To jeden z najbardziej doświadczonych i profesjonalnych dostawców betonu towarowego we Wrocławiu. Kiedy rozpoczynałem moją przygodę z DNW, a było to jeszcze w 2005r. rozpocząłem rozmowy z Panem kierownikiem Janem Sierszyńskim. Zawsze będę pamiętać, że na początku mojej drogi tylko kilka osób uwierzyło, że uda mi się zbudować dom na wodzie. Wśród tych nielicznych byli właśnie bez wyjątku wszyscy pracownicy z TBG Wrocław. Bardzo profesjonalna obsługa i przyjazne nastawienie od „węzła betoniarskiego” (nowoczesne stanowisko do przegotowanie składników i mieszania betonu), aż po kierownictwo sam zarząd. Nawet jak przyszło do płacenia w księgowości i kasie, było miło i przyjemnie. Proszę mi wierzyć, w mojej drodze miałem kontakty z naprawdę wieloma osobami i firmami, i w TBG Wrocław zawsze mogę liczyć na doradztwo, poradę i profesjonalizm

 

 

Na początku niedoceniałem potrzeby profesjonalnego wykonania betonu. Jeszcze ze szkoły zawodowej miałem wyobrażenie, że beton można wymieszać samemu w betoniarce. Jak bardzo byłem w błędzie okazało się kiedy w betonowym pływaku pod DNW z betonu towarowego musiałem wykuć mały otwór na pompę. Po cały dniu kucia wykończyłem porządną młotowiertarkę i dopiero kiedy wypożyczyłem sprzęt od drogowców udało mi się wykuć mały otwór w betonie. Podczas wylewania pływaka dziwiłem się, że każda dostawa betonu jest próbkowana bezpośrednio na budowie. Pojawia się laborant z przyrządami do badania płynności, gęstości itp. Z każdej dostawy do laboratorium jadą próbki które badane są przez następne dni, tygodnie i miesiące. Na każdą dostawę dostaje się na piśmie certyfikat, który jest gwarancją jakości zachowania receptury i klasy betonu. Kiedy we wrześniu 2010r. zacząłem pytać firmę ubezpieczeniową o polisę OC dla mojego DNW jednym z pierwszych pytań było to czy mam certyfikaty na użyte materiały. Wtedy upewniłem się, że TBG Wrocław za dobrą cenę dostarczyło najlepszą usługę i beton.

 

 


 

 

BUD-SERWIS Wrocław - Zbrojenia budowlane

Chyba największa firma wykonująca zbrojenia dla budownictwa w tej części Polski. Siedziba mieści sie na terenie byłego Pafawagu we Wrocławiu. Pamiętam, że Jeszcze wiosną 2006 udałem sie na Targi TARBUD w Hali Ludowej. Znalazłem tam niepozorne stoisko firmy, która produkuje elementy zbrojeniowe dla budownictwa. Już podczas rozmowy na stoisku przekonałem sie, że właśnie u nich muszę zamówić zbrojenie do pływaka. Większość konstrukcji żelbetonowych ma w sobie dużo stali, a w przypadku pływaka pod DNW nie można tego robić " na oko" Więcej o współpracy opisuję tutaj >>>

 

Zobacz stronę www >>>

 

 

DominująceSystemy.pl - Centralne Odkurzacze

Bardzo sprawna i mobilna firma, która w mojej ocenie ma bardzo duże doświadczenie w systemach centralnych odkurzaczy. Twierdzę, że każda osoba, która buduje nowy dom wręcz powinna zainstalować właśnie taki system. Jak popatrzeć na takich odkurzacz przez pryzmat tego, że przez wszystkie następne lata nie będziemy musieli rozkładać i  składać kilka razy w tygodniu odkurzacza, że nie będziemy musieli jeździć po sklepach i szukać zapasowych worków to wydatek, 3-4 tyś. zł wygląda inaczej. Więcej o współpracy opisuję tutaj >>>

 

Zobacz stronę www >>>

ODRATRANS S.A.

Największa i najstarsza Polska firma transportu rzecznego. Swoją siedzibę zawsze mieli we Wrocławiu. W mojej ocenie idealny partner dla każdego kto zamierza coś robić na Odrze. Mają bardzo dużo sprzętu, sporo portów oraz co najważniejsze czują bluesa. Najlepszym dowodem jest fakt, że firma obchodzi w tym roku 60 lat istnienia. Odratrans od Gliwic do Szczecina użytkuje wiele portów. Każdy kto planuje posiadać i używać własny DNW na pewno jest w stanie korzystać z doświadczeń tej firmy. Mają idealne miejsca w których można "schować" DNW na zimę lub przed powodzią. Część tych miejsc opisałem tutaj >>>

 

Ściągnij "Magazyn Żeglugowy" ( X-XII 2006 ) >>>

Ściągnij "Magazyn Żeglugowy" ( I-III 2007 ) >>>

Ściągnij "Magazyn Żeglugowy" ( IV-VI 2007 ) >>>

Zobacz stronę www >>>  

 

Partnerzy DNW

 

Patroni i Przyjaciele DNW

Menu DNW:

Domy Na Wodzie:  Co i dlaczego  I  Gdzie i kiedy   I Bezpieczeństwo  I  Wybór miejsca   I  Jak zbudować

Kalendarium:  2005  I  2006 I  2007 

Partnerzy:  Partnerzy DNW  I  Patroni medialni  I  Przyjaciele  I  Chcesz pomóc?

Napisali o DNW

Aktualności:  Hydrologia  I  Wodowanie

Galeria:  Wrocław  I  Stary Wrocław  I  Szczecin  I  Świat

Księga Gości  

Ciekawe:  Ciekawe Świat

Kontakt  

Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved Copyright

© 2006 by DomyNaWodzie.pl