<<< strona główna

Dom Na Wodzie - DNW

Dodaj do ulubionych, nie będziesz szukał linku

strona główna

Jak powstawał pierwszy w Polsce Dom Na Wodzie.

 

Marzenia się spełniają! Tak pomyślałem kiedy pierwszy raz zaświtał mi pomysł: Dom Na Wodzie! Wszystko jest pierwsze i nowe. Co tydzień muszę odkrywać "Amerykę" :-) Prawie wszystkie osoby mówią mi, że pomysł jest z kosmosu. Wtedy zawsze odpowiadam, że ludzie byli na księżycu zanim ja się urodziłem, a przecież nie mam już 20 lat...

  Patroni medialni Dom Na Wodzie:


NAPISALI O DNWPrawie pozbierałem wszystko w jedno miejsce. Część materia łów jest już widoczna. Pozostałe umieszczę niebawem.

 

 


MULTIMEDIA


 

 

 

TVN

 

Data emisji: 10 października 2010
Autor: Tomasz Kamik

To kolejny materiał dokumentujący budowę DNW. Jak zwykle pytania były profesjonalne i przemyślane.

 

Zobacz reportaż 1z2>>>

Zobacz reportaż 2z2>>>

 

 

 

TVN Meteo

 

Zobacz reportaż >>>

Data emisji: 20 kwietnia 2010
Autor: Tomasz Zubilewicz 

DNW ma być ogrzewany pompą ciepła firmy Viessmann. Ta metoda ogrzewania jest jedną z najbardziej ekologicznych. Właśnie dlatego bez oporów zgodziłem się opowiedzieć o tym systemie ogrzewania Panu Tomaszowi Zubilewiczowi z TVN. 

 

W programie udział wzięli również przedstawiciele firmy Viessmann wspierając mnie fachową wiedzą.

 

Uroczy człowiek, który przyjechał specjalnie do Wrocławia, aby pokazać to co do tej pory udało się zbudować i zadeklarował, że nasz DNW odwiedzać będzie regularnie. 

 

Emisja programu: TVN,  20 kwietnia 2010r., wtorek, 21:00

 

 

 

 

 

 

 


TVN 24

Autor: Tomasz Mildyn, Autor: Tomasz Kanik

Data emisji: marzec 2010r

 

 

Zobacz reportaż odc. 1

 

Zobacz reportaż odc. 2

 

Zobacz reportaż odc. 3

 

Zobacz reportaż odc. 4


TELEEKSPRESS

Data: 04 kwietnia 2010
Autor: Małgorzata Orzeł

Link do strony www >>> ( ok. 9 minuta ) 


RMF FM

Zobacz reportaż >>>

 

Data: 04 kwietnia 2010
Autor:
Michał Szpak 


RMF FM

Posłuchaj reportaż >>>

Link do strony www >>> 

5 kwietnia 2010r. Maciej Stopczyk
200 metrów kwadratowych stworzone z lekkich płyt - tak wygląda dom, który powstaje na Odrze.
Co najważniejsze w każdej chwili całą konstrukcję można przenieść w dowolne miejsce. Jego pomysłodawcy i konstruktorowi realizacja marzeń zajęła 5 lat. Połowę tego czasu pochłonęła walka z urzędnikami. Nie wiedząc, jak zakwalifikować taki obiekt, po prostu unikali decyzji, zasłaniając się np. przepisami o obrazie moralności - wspomina właściciel Kamil Zaremba. Będą musiał bieliznę suszyć w ustronnym miejscu, nie mogę na pokładzie. Trzy i pół roku straciłem na korespondencję z urzędem - mówi Zaremba.

Radio RAM

Posłuchaj reportaż >>>

Link do strony www >>> 

RADIO RAM -23.03.2010r. Elżbieta Osowicz z Radia Wrocław
Wrocławskie domy - w większości podobne do innych ale... są też takie, obok których trudno przejść obojętnie.
220 metrów kwadratowych, zielony trawnik na dachu, wielkie okna od sufitu po podłogę i to wszystko pływa. Tak będzie wyglądał pierwszy w Polsce dom na wodzie, który powstaje we Wrocławiu. - Prawo budowlane nie przewiduje takich rozwiązań, stąd rozmowy w sprawie niezbędnych pozwoleń trwały kilka lat - tłumaczy właściciel Kamil Zaremba. 

 

Dom na wodzie

Link do filmu >>> ( ok. 9 minuta ) 

 

Link do strony www >>> 

Data: 04 kwietnia 2010
Autor: Małgorzata Orzeł 

Być może już w najbliższe święta pan Kamil z Wrocławia zrealizuje swoje największe marzenie i wybuduje dom na wodzie. To pierwszy taki projekt w Polsce. Dom, w stanie surowym, już kołysze się na wodzie. Teraz trzeba go tylko wykończyć. 

 

Obok domu na wodzie pana Kamila, sąsiad buduje największy na Dolnym Śląsku jacht. Obaj sąsiedzi nawzajem się dopingują. Żeby rozpocząć budowę domu pan Kamil musiał wykazać się nie lada determinacją. Pięć lat zajęło mu zdobywanie niezbędnych pozwoleń.

 


Dom na wodzie

Zobacz reportaż >>>

DZIEŃ DOBRY TVN
Wrocławianin Kamil Zaremba, właściciel firmy internetowej, na pomysł niezwykłego domu wpadł już rok temu. – Dotarło do mnie, że każdy mężczyzna powinienem posadzić drzewo, mieć dzieci i zbudować dom – tłumaczy. Drzewo postanowił pominąć, dzieci już ma, więc pozostało mu tylko zbudowanie domu. A ponieważ lubi niekonwencjonalne rozwiązania, jego dom będzie inny niż wszystkie. To będzie pierwszy w Polsce dom na wodzie.Kamil Zaremba rozważał możliwość adaptacji istniejącego obiektu. Ostatecznie zdecydował się na stworzenie projektu całkowicie nowego domu mieszkalnego, który można zacumować w samym centrum miasta. Będzie to parterowa konstrukcja o długości dwudziestu i szerokości ośmiu metrów. Wymiary są ważne, by dom mógł się zmieścić i przepłynąć pod wrocławskimi mostami. Biznesmen Kamil Zaremba ma nadzieję, że w jego ślady pójdą inni i, że wkrótce w Polsce powstaną nawet kilkuhektarowe osiedla wodne.

Radio ESKA

  • Data emisji: 2.04.2010r.
    Autor: Dawid Miązek

 Posłuchaj reportaż >>>

  • Data emisji: 20.08.2006r.

Posłuchaj reportaż >>>


TOK FM 

Posłuchaj reportaż >>>

TOK FM - 10.05.2006

Polskie Radio - JEDYNKA

Posłuchaj reportaż jako mp3 >>>

Przeczytaj treść reportaży >>>

Polskie Radio - 21.07.2007
Taki dom ma same zalety: kosztuje znacznie mniej niż zwykły dom, nie trzeba mieć działki, na której stanie, a co kilka miesięcy za oknem może się rozciągać inny widok. Kamil Zaremba z Wrocławia realizuje właśnie swoje marzenie i buduje pierwszy w Polsce dom na wodzie.

Polskie Radio Wrocław

Posłuchaj reportaż jako mp3 >>>

lipiec 2006

Radio TRAFFIC

Posłuchaj reportaż jako mp3 >>>

28 września 2007 - Joanna Strutyńska
Wywiad miał miejsce podczas konferencji Konferencji : "Spotkajmy sie nad Odrą - 2007" zorganizowanej przez Urząd Miejski Wrocławia. Przyznam, że zaskoczyły mnie szczegółowe pytania bo nauczony doświadczeniem w rozmowach z reporterami wiedziałem że pytania będą jednak ogólne....:)


TEKSTY PRASOWE I ARTYKUŁY


 


Na pokładzie domu

Autor: Andrzej T. Papliński

Data: sierpień 2010r

Zapraszam wszystkich do kupienie miesięcznika MURATOR. Właśnie w Murator udało się razem z Panem Andrzejem zawrzeć najwięcej informacji technicznych. Gorąco polecam do lektury. 

+ powiększ strona 1 

+ powiększ strona 2

+ powiększ strona 3

+ powiększ strona 4

+ powiększ strona 5

+ powiększ strona 6

 

 


Orginalne budownictwo we Wrocławiu

Data: 2010-08-06
Autor: Tomasz Targański

 

+ powiększ cały artykuł

 


 


Powódź mnie... ucieszyła!

Autor: Robert Włodarek 

Data: 2010-06-10

 

We Wrocławiu jest przynajmniej jedna osoba, którą ostatnie powodzie... ucieszyły. To Kamil Zaremba, który twierdzi, że przechodzące przez miasto fale wezbraniowe udowodniły, iż urzędnicy się mylą. - Wbrew ich opiniom, przez ostatnie tygodnie, wraz z rodziną i przyjaciółmi utrzymywałem się na powierzchni – mówi pan Kamil. 

Zobacz galerię zdjęć >>>

Czytaj więcej na:

 

 

 

 

 


Życie na wodzie

 

+ powiększ strona 1 

+ powiększ strona 2 

+ powiększ strona 3

 

Link do strony www >>>

 

Data: 06 czerwca 2010r
Autor: Rafał Geremek
Budowa domu wodnego chroni przed powodzią i wysokimi cenami działek.

Kamil Zaremba, budowniczy pierwszego w Polsce domu na wodzie, ma powody do radości. Wrocławscy urzędnicy nie wierzyli, że jego pływający dom-statek przetrwa powódź. Gdy Odra w ostatnich tygodniach wezbrała, betonowy pływak, czyli fundament domu, podniósł się wraz z wodą jak leciutki ponton. Na arkę Zaremby swój dobytek zdążyło nawet przenieść kilka osób mających firmy we wrocławskiej stoczni. Nie na darmo nadały Kamilowi przydomek Noe. Razem z nim obserwowały postępy powodzi, siedząc wygodnie na tarasie domu na wodzie. – Kiedy pięć lat temu mówiłem, że chcę mieszkać na rzece, wszyscy stukali się w głowę. Odpowiadałem na to, że ludzie chodzili po Księżycu, zanim się urodziłem – mówi 39-letni Zaremba.
Na świecie pływające budynki konstruuje się od dawna. Istnieją baseny na wodzie (np. w Alton na Missisipi w USA), jest nawet wodny urząd pocztowy (Sidney w kanadyjskiej Brytyjskiej Kolumbii), dom handlowy z restauracjami (jezioro Powell w Arizonie), a także hotele i pensjonaty na wodzie. Specjaliści z International Marine Foundation Systems z Vancouver zaprojektowali pięciopiętrowy wodny hotel spa z kolejkami linowymi do aquabarów i z wodnym golfem (dołki mają znaleźć się na pływających wysepkach).
Ale najwięcej domów na wodzie zbudowano w Holandii – kilkanaście tysięcy. Kraj jest pionierem wodnej deweloperki, bo po pierwsze, permanentnie zagraża mu zalanie, po drugie, panuje w nim przeludnienie. Pierwsze wodne mieszkania powstawały tam już po wojnie, ale masowo zaczęto je budować po powodziach z 1993 i 1995 roku. Istnieje nawet specjalny urząd do rejestracji pływających domów i biura architektoniczne zajmujące się tylko takimi projektami. Nie ma problemów z ubezpieczeniem, a banki wręcz zachęcają do budowy takich domów.  więcej >>>

                     


Nowe oblicza architektury stolicy Dolnego Śląska

Data: 2010-04-10
Autor: Tomasz Targański

 

+ powiększ cały artykuł

 


Pierwszy dom na wodzie jest już prawie gotowy

Data: 2010-03-28
Autor: Marcin Torz 

Po wielu latach marzeń wreszcie nastąpił czas ich realizacji. Wrocławianin Kamil Zaremba buduje dom na... wodzie. W sobotę zawisła na nim symboliczna wiecha. - Zamierzam wprowadzić się tu po wakacjach - zdradza. Jego willa będzie pływała po Odrze. Dom powstaje w zimowisku barek na Osobowicach. Mieszkanie ma mieć cztery pokoje, salon oraz dwie łazienki. Budowa pochłonie około 300 tysięcy złotych. - Z tą różnicą, że zamieszkam w centrum, a nie wydam ani grosza na działkę budowlaną, które w tej okolicy są przecież horrendalnie drogie - uśmiecha się pan Kamil. 

 

+ powiększ cały artykuł

 

Link do strony www >>>


Zawsze można odpłynąć.

Data: 2009-12-17 
Autor: Robert Włodarek 

 - Tu będzie salon, tu korytarz, tu pokój dla dzieci – opowiada Kamil Zaremba. W pierwszej chwili czuję się niezbyt pewnie - stoimy na ogromnym betonowym postumencie, który... pływa na powierzchni wody. - Nie zatonie? - pytam. -Absolutnie! To będzie dom mojej rodziny... dom na wodzie. 

 

+ powiększ cały artykuł

 

Link do strony www >>>

 


Dom z cumą

piąta aleja

Data: nr 6 / czerwiec 2007
Autor: Ewelina Jaworska

Na wodowanie domu Kamila Zaremby, które zaplanował na lato, zapisało się już ponad pięć i pół tysiąca osób Kamil Zaremba na razie czeka na stalową konstrukcję swojego domu na wodzie. Wodowanie na Odrze we Wrocławiu zaplanował na lato ... po to, by innych przekonać do domów na wodzie. Po prostu chciałbym kiedyś mieć sąsiadów na Odrze - tłumaczy .... 

 

 

+ powiększ cały artykuł

 

Link do strony www >>>

 


Dom z cumą

Data: 14 lipca 2007
Autor: Karolina Domagalska

Pozazdrościliśmy innym, domy na wodzie zaczęły cumować na polskich rzekach i zalewach. Oprócz braku fundamentów łączy je jeszcze jedno - wszystkie są niedokończone...

+ powiększ strona 1 i 2

+ powiększ strona 3

+ powiększ strona 4

+ powiększ strona 5

+ powiększ strona 6

 


Pływający Penthouse

 

Data: 19 marca 2007r
Autor: Jacek Konikowski

 

 


Walking on water - Sailing Home

 

Data: 22-28.05.2006r
Autor: Andrzej Wróbel

 

 


Łódź Drzymały na Odrze.

Data: 18.05.2006r
Autor: Katarzyna Kownacka

 

 


Wrocławianin chce wybudować pierwszy w Polsce dom na wodzie

+ powiększ

Link do strony www >>>

Data: 2006-04-27
Autor: Maciej Miskiewicz

Na pomysł wpadł rok temu. - Dotarła do mnie myśl, że tak jak każdy mężczyzna powinienem posadzić drzewo, mieć dzieci i zbudować dom. Drzewo pominąłem, dzieci już mam, pozostał dom. Gdy zacząłem się nad tym zastanawiać, pomyślałem o czymś, czego jeszcze nikt u nas nie zrobił. O pływającym domu na wodzie - mówi Kamil Zaremba, właściciel firmy internetowej epartner.pl.

By zdobyć niezbędną wiedzę, pomysłowy wrocławianin pojechał na Osobowice. Tam rozmawiał z kapitanami statków i barek. Pytał o różne rozwiązania. W efekcie nie zdecydował się na adaptację już istniejącej jednostki, ale stworzenie projektu całkowicie nowego domu mieszkalnego, który można zacumować w samym centrum miasta. A w razie potrzeby swobodnie się nim przemieszczać.

 


Buduje sobie dom na Odrze

+ powiększ

Data: 2006-08-19
Autor: Maria Bartoszko
Taki dom ma same zalety: kosztuje znaczenie mniej niż zwykły dom, nie trzeba mieć działki, na której stanie, a co kilka miesięcy za oknem bedize rozciągał sie inny widok. Kamil Zaremba z Wrocławia realizuje właśnie swoje marzenie i buduje pierwszy w Polsce dom na wodzie...(...) 

 


Adres: dom na wodzie

+ powiększ

Link do strony www >>>

Data: 2006-04-10
Autor: Sylwia Chmielarz

Pomysł narodził się ponad rok temu. Był efektem nie tylko miłości do żeglowania, ale także potrzeb rodzinnych. - Mieszkamy z żoną i córką w niewielkim mieszkaniu. Zastanawialiśmy się nad przeprowadzką do czegoś większego. Mężczyzna przed czterdziestką zaczyna myśleć, czy posadził już drzewo, ma dziecko i czy wybudował dom - opowiada Kamil Zaremba. - Mnie brakowało tego trzeciego ociągnięcia. Pomyślałem o domu na wodzie, który można przemieszczać i zacumować nawet w centrum Wrocławia. Twórca pierwszego w Polsce domu na wodzie nie zamierza adaptować starej jednostki pływającej. - Mój projekt to nowoczesna konstrukcja mieszkalna, która powstanie w stoczni - opowiada przedsiębiorca, który na co dzień zajmuje się marketingiem internetowym...(...)

 ^ powrót

 

Partnerzy DNW

 

Patroni i Przyjaciele DNW

Menu DNW:

Domy Na Wodzie:  Co i dlaczego  I  Gdzie i kiedy   I Bezpieczeństwo  I  Wybór miejsca   I  Jak zbudować

Kalendarium:  2005  I  2006 I  2007 

Partnerzy:  Partnerzy DNW  I  Patroni medialni  I  Przyjaciele  I  Chcesz pomóc?

Napisali o DNW

Aktualności:  Hydrologia  I  Wodowanie

Galeria:  Wrocław  I  Stary Wrocław  I  Szczecin  I  Świat

Księga Gości  

Ciekawe:  Ciekawe Świat

Kontakt  

Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved Copyright

© 2006 by DomyNaWodzie.pl